Fartygsmodell
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MODELLSKEPP, 1900-talets andra hälft, segelfartyg, "Santa Maria", utfört i trä med detaljer i metall och textil, höjd ca 60 och längd 85 cm
Ingår i temaauktionen Nautica/Technica
Smärre åldersrelaterat slitage, möjligen ej komplett
885013
2021-04-11