Karmstol 1700-tal
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOL, gustaviansk, 1700-tal, skuren dekor med bladstav samt kannelerade ben, framtagen orginalfärg, stoppad sits ryggbricka samt armlän, sitthöjd ca 45 cm
Komplettering och lagning i stomme, åldersrelaterat slitage, sprickor, asvlag
885085
2021-03-05