Karmstol 1700-tal
2021-03-05
885085
| Klubbat belopp | 7 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
KARMSTOL, gustaviansk, 1700-tal, skuren dekor med bladstav samt kannelerade ben, framtagen orginalfärg, stoppad sits ryggbricka samt armlän, sitthöjd ca 45 cm
Komplettering och lagning i stomme, åldersrelaterat slitage, sprickor, asvlag