Bertel Gardberg silver sockerskål och gräddkanna
Klubbat för:
300 EUR
Utropspris
400 EUR
BERTEL GARDBERG, sockerskål, gräddsnäcka, sterling silver, Kultakeskus, Tavastehus 1970, sockerskålens diameter 9 cm exkl hänklarna, gräddsnäckans höjd 8 cm, total vikt 300 g
Lätt slitage och liten buckla, stämplade Finska Sockers logotyp i botten
885089
2021-03-14