Bertel Gardberg silver sockerskål och gräddkanna

Klubbat för:

300 EUR

Utropspris

400 EUR

BERTEL GARDBERG, sockerskål, gräddsnäcka, sterling silver, Kultakeskus, Tavastehus 1970, sockerskålens diameter 9 cm exkl hänklarna, gräddsnäckans höjd 8 cm, total vikt 300 g

Lätt slitage och liten buckla, stämplade Finska Sockers logotyp i botten

885089

2021-03-14