Matsalsgrupp rokokostil

Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

MATSALSGRUPP, 13 dlr, 1900-talets andra hälft, rokokostil, bemålad, bordsskivan med imitationsmåleri, skuren dekor, stoppad sits, mönstrad klädsel, stämpelmärkning Alex Hammarin Möbelaffär Flen, bestående av matbord, 12 stolar, höjd ca 76, diameter 115, sitthöjd ca cm, 3 iläggsskivor med sarg bredd 46 cm

Brukslitage, smärre märken och torrsprickor, varierande kläsel, smärre fläckar, förhöjda stolsben, skivan med enstaka fanérsläpp under färg

885193

2021-03-05