Skrin i silver
Klubbat för:
5 200 SEK
3 000 SEK
SKRIN, silver, stämplat 1931, locket med ram i 18 k guld med infällt frimärke åtta skilling banco, invändigt klädd med trä, höjd ca 4,5 samt 23,5x14,5 cm, totalvikt ca 769 g
Ingår i temaauktionen Selected silver
Bruks och åldersrelaterat slitage
885312
2021-03-12