Spelbord sengustaviansk stil
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPELBORD, sengustaviansk stil, 1800-talets slut, fanerad med mahogny, låda i sarg, ljusskivor, beslag i mässing, höjd ca 79, 89x43 cm, med utfälld skiva 89x87 cm
Slitage, stötskador, blekt skiva, en ljusskiva ej utdragbar, delar till lås samt nyckel saknas
885331
2021-03-10