Spelbord sengustaviansk stil

Spelbord sengustaviansk stil
Spelbord sengustaviansk stil
Spelbord sengustaviansk stil
Spelbord sengustaviansk stil
Spelbord sengustaviansk stil
Spelbord sengustaviansk stil
Spelbord sengustaviansk stil
Spelbord sengustaviansk stil

Klubbat för:

1 600 SEK

1 500 SEK

SPELBORD, sengustaviansk stil, 1800-talets slut, fanerad med mahogny, låda i sarg, ljusskivor, beslag i mässing, höjd ca 79, 89x43 cm, med utfälld skiva 89x87 cm

Slitage, stötskador, blekt skiva, en ljusskiva ej utdragbar, delar till lås samt nyckel saknas

885331

2021-03-10