Wiwen Nilsson skål
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
WIWEN NILSSON, skål, sterlingsilver, Lund 1955, "bysantinsk modell", ritad omkring 1930, rund, dekor av vågband i relief och runt mynningen stämplad bård, godronnerad fotkant, delvis förgylld, diameter 15,5, höjd 8 cm, vikt ca 471 g
Smärre bruksslitage
885343
2021-03-14