Wiwen Nilsson skål

Wiwen Nilsson skål
Wiwen Nilsson skål
Wiwen Nilsson skål
Wiwen Nilsson skål
Wiwen Nilsson skål
Wiwen Nilsson skål
Wiwen Nilsson skål
Wiwen Nilsson skål

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

WIWEN NILSSON, skål, sterlingsilver, Lund 1955, "bysantinsk modell", ritad omkring 1930, rund, dekor av vågband i relief och runt mynningen stämplad bård, godronnerad fotkant, delvis förgylld, diameter 15,5, höjd 8 cm, vikt ca 471 g

Smärre bruksslitage

885343

2021-03-14