Bitossi keramik
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BITOSSI KERAMIK, 2 dlr, Italien, fat samt vas, fat, Rimini Blu, 1960/70-tal, blåglaserad keramik, höjd ca 6 cm, diameter ca 28, samt vas, omärkt, sannolikt Bitossi keramik, vitglaserat gods med färgad dekor, höjd ca 20 cm
Smärre slitage, mikronagg kan förekomma
885390
2021-03-09