Bitossi keramik

Bitossi keramik
Bitossi keramik
Bitossi keramik
Bitossi keramik
Bitossi keramik
Bitossi keramik

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BITOSSI KERAMIK, 2 dlr, Italien, fat samt vas, fat, Rimini Blu, 1960/70-tal, blåglaserad keramik, höjd ca 6 cm, diameter ca 28, samt vas, omärkt, sannolikt Bitossi keramik, vitglaserat gods med färgad dekor, höjd ca 20 cm

Smärre slitage, mikronagg kan förekomma

885390

2021-03-09