Ampel
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AMPEL, 1800-tal, kupa och nedre del i alabaster, 4 ljusarmar, senare elektrifierad med 4 ljusarmar, upphänging med kedjor och detaljer i brons, total höjd ca 80, diameter 40 cm
Omfattande lagning på kupan, nagg, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej
885453
2021-03-10