Ampel

Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

AMPEL, 1800-tal, kupa och nedre del i alabaster, 4 ljusarmar, senare elektrifierad med 4 ljusarmar, upphänging med kedjor och detaljer i brons, total höjd ca 80, diameter 40 cm

Omfattande lagning på kupan, nagg, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

885453

2021-03-10