Flickdocka med biskvihuvud

Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud
Flickdocka med biskvihuvud

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FLICKDOCKA, DOCKPORSLIN, DOCKSKÅPSDOCKOR, 1910-20-tal, Flickdocka med huvud i biskvi, märkt "AP, Germany, SAC", sluten målad mun, målade ögon, mohairperuk, enkel 5 delad kropp i massa, diverse udda dockporslin, 5 dockskåpsdockor varav 3 st i biskvi, 2 st björnar i papier maché, dockans längd ca 31 cm

En dockskåpsdocka med skadat ben , björnarna med skador

885654

2021-03-06