Johan Petter Johan
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex" arbetslampa, omkring 1930/40-tal, vitlackerad teleskoparm samt vinklingsbar skärm, längd 145-320 cm
HISTORIK
Modellen formgiven 1919
Färgbortfall, slitage
885670
2021-03-07