Johan Petter Johan

Johan Petter Johan
Johan Petter Johan
Johan Petter Johan
Johan Petter Johan
Johan Petter Johan
Johan Petter Johan
Johan Petter Johan
Johan Petter Johan
Johan Petter Johan
Johan Petter Johan
Johan Petter Johan
Johan Petter Johan

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex" arbetslampa, omkring 1930/40-tal, vitlackerad teleskoparm samt vinklingsbar skärm, längd 145-320 cm

HISTORIK
Modellen formgiven 1919

Färgbortfall, slitage

885670

2021-03-07