Skåp
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅP, 17/1800-tal, tvådelat, ek med intarsiadekor, tvådelat, överdel invändigt med hyllplan samt bemålat i ljusblått, underdel med 6 lådor, beslag i mässing, höjd ca 210, 133x55 cm, nycklar medföljer
Åldersrelaterat slitage, torrsprickor, förstärkningar, senare beslag, underdel med senare lås, överdel med originallås
885676
2021-03-10