Luktdosa silver rokoko
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, rokoko 1700-talets mitt, Gerhard Hass, Köpenhamn, Danmark, (Burskap 1745-1790) stämplad GH, lock i botten, invändigt förgylld, höjd ca 6,5 cm, vikt ca 31 g
Mycket litet hål i livet
885693
2021-03-08