Luktdosa silver rokoko

Luktdosa silver rokoko
Luktdosa silver rokoko
Luktdosa silver rokoko
Luktdosa silver rokoko
Luktdosa silver rokoko
Luktdosa silver rokoko
Luktdosa silver rokoko
Luktdosa silver rokoko
Luktdosa silver rokoko
Luktdosa silver rokoko

Klubbat för:

1 900 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, rokoko 1700-talets mitt, Gerhard Hass, Köpenhamn, Danmark, (Burskap 1745-1790) stämplad GH, lock i botten, invändigt förgylld, höjd ca 6,5 cm, vikt ca 31 g

Zustandsbeschreibung

Mycket litet hål i livet

885693

2021-03-08