Halvmånebord

Halvmånebord
Halvmånebord
Halvmånebord
Halvmånebord
Halvmånebord
Halvmånebord
Halvmånebord
Halvmånebord
Halvmånebord
Halvmånebord
Halvmånebord
Halvmånebord

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HALVMÅNEBORD, Louis XVI-stil, 1800-talets andra hälft, utdragbara lådor i sidled, stomme i ek, mahognyfanér med intarsiadekor, marmorskiva, beslag av mässing, höjd ca 80, 73x40 cm

Ställvist kraftigt åldersrelaterat slitage med torrsprickor och skador kring fanér, senare beslag, senare marmorskiva

885694

2021-03-10