Anders Zorn etsning

Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning

Klubbat för:

15 500 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

ANDERS ZORN (1860-1920): "Vallkulla", signerad i blyerts Zorn, daterad och signerad 1912 i trycket, etsning, ca 29,8x19,8 cm

LITTERATUR: Hjert & Hjert 209

Zustandsbeschreibung

885710

2021-03-06