Vas & krus Kina
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS & KRUS, Kina, 1900-talets andra hälft, krus med blå glasyr dekorerad med reserver med antikviteter samt vas med körsbärsblomsdekor, höjd 16 samt 31 cm.
Smärre slitage, mindre tillverkningsdefekter.
885803
2021-03-14