Vas & krus Kina

Vas & krus Kina
Vas & krus Kina
Vas & krus Kina
Vas & krus Kina
Vas & krus Kina
Vas & krus Kina

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS & KRUS, Kina, 1900-talets andra hälft, krus med blå glasyr dekorerad med reserver med antikviteter samt vas med körsbärsblomsdekor, höjd 16 samt 31 cm.

Smärre slitage, mindre tillverkningsdefekter.

885803

2021-03-14