Lockurna och vaser Kina

Lockurna och vaser Kina
Lockurna och vaser Kina
Lockurna och vaser Kina
Lockurna och vaser Kina
Lockurna och vaser Kina
Lockurna och vaser Kina
Lockurna och vaser Kina
Lockurna och vaser Kina

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LOCKURNA OCH VASER, Kina, 1900-tal, polykromt bemålade med figurscener och fåglar, höjd 11-17,5 cm.

Smärre ytslitage samt mindre tillverkningsdefekter.

885804

2021-03-14