Verner Panton Flowerpot taklampor
Klubbat för:
10 000 SEK
Schätzwert
15 000 SEK
Beschreibung
VERNER PANTON, takarmaturer, 5 st, "Flowerpot", 1960/70-tal, emaljerade, formgivna 1968, Louis Poulsen, Danmark, delvis etikettmärkta, modell 16562, höjd 15, diametetr 22 cm
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage
885833
2021-03-07