Verner Panton Flowerpot taklampor

Klubbat för:

10 000 SEK

Schätzwert

15 000 SEK

Beschreibung

VERNER PANTON, takarmaturer, 5 st, "Flowerpot", 1960/70-tal, emaljerade, formgivna 1968, Louis Poulsen, Danmark, delvis etikettmärkta, modell 16562, höjd 15, diametetr 22 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage

885833

2021-03-07