Alf Svensson Te-Ve-stolen
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOL, 1950-tal, "Te-Ve", Studio Ljungs Industrier AB Malmö, formgiven av Alf Svensson för Bra Bohag, skyltmärkt, stoppad sits samt ryggbricka originalklädd i blå textil, sitthöjd ca 37 cm
Smärre bruksslitage
885904
2021-03-06