Alf Svensson Te-Ve-stolen

Alf Svensson Te-Ve-stolen
Alf Svensson Te-Ve-stolen
Alf Svensson Te-Ve-stolen
Alf Svensson Te-Ve-stolen
Alf Svensson Te-Ve-stolen
Alf Svensson Te-Ve-stolen
Alf Svensson Te-Ve-stolen
Alf Svensson Te-Ve-stolen
Alf Svensson Te-Ve-stolen
Alf Svensson Te-Ve-stolen
Alf Svensson Te-Ve-stolen
Alf Svensson Te-Ve-stolen

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOL, 1950-tal, "Te-Ve", Studio Ljungs Industrier AB Malmö, formgiven av Alf Svensson för Bra Bohag, skyltmärkt, stoppad sits samt ryggbricka originalklädd i blå textil, sitthöjd ca 37 cm

Smärre bruksslitage

885904

2021-03-06