Lanternor

Lanternor
Lanternor
Lanternor
Lanternor
Lanternor
Lanternor
Lanternor
Lanternor

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LANTERNOR, 2 st, 1900-tal, rödlackerade, elektrifierade, brickmärkta AGA system Dalen, Gasaccumulator Stockholm, höjd ca 54 cm

Ingår i temaauktionen Nautica/Technica

Ej funktionstestade, slitage, färgbortfall

886000

2021-04-11