Le Corbusier, LC 2, soffa, Cassina, Italien

Klubbat för:

40 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

LE CORBUSIER, "LC 2", soffa, Cassina, Italien, formgiven 1928, tvåsitsig, förkromat stålrör, ljusbrun skinnklädsel, signerad Cassina LC2 38397 Le Corbusier, höjd 68, längd 128 cm

Bruksslitage, skinn med patina

886091

2021-03-11