Sieverts taklampor, 3 st med kupor i glas
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIEVERTS KABELVERK, taklampor, tre st, 1900-talets första hälft, med kupor i formblåst glas i varierande form, samt fäste i bakelit, ca höjd glaskupa 17-20 cm, ca höjd bakelit fäste 5,5 cm
Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion, Bruks och åldersrelaterat slitage
886146
2021-03-15