Sieverts taklampor, 3 st med kupor i glas

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SIEVERTS KABELVERK, taklampor, tre st, 1900-talets första hälft, med kupor i formblåst glas i varierande form, samt fäste i bakelit, ca höjd glaskupa 17-20 cm, ca höjd bakelit fäste 5,5 cm

Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion, Bruks och åldersrelaterat slitage

886146

2021-03-15