Ljuskrona
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, stomme av mässing, behängd med prismor, centralt med slipad obelisk, elektrifierad, 9 ljuspunkter, 6 ljusarmar, höjd ca 64, diameter 47 cm
Ej funktionstestad, bruksslitage, enstaka prismor saknas, en prisma medföljer
886174
2021-03-11