Matbord, 1800-tal

Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATBORD, 2-delat, halvmåneforade delar, bonad björk, svarvade ben,1800-tal, höjd ca 77, Ø 172 cm

Proveniens: Auktionen ´Gamla Kassan´, Stockholms Auktionsverk 2020

Renoverat, bruksslitage, iläggsskivor saknas

886264

2021-03-10