Matbord, 1800-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, 2-delat, halvmåneforade delar, bonad björk, svarvade ben,1800-tal, höjd ca 77, Ø 172 cm
Proveniens: Auktionen ´Gamla Kassan´, Stockholms Auktionsverk 2020
Renoverat, bruksslitage, iläggsskivor saknas
886264
2021-03-10