Sengustaviansk byrå
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BYRÅ, 1700-talets senare del, sengustaviansk, sannolikt Carl Diedric Fick (Stockholm, 1776-1806), fanerad i mahogny, beslag och listverk i mässing, sidostycken och ben med förgyllda kanneleringar, skiva i kalksten, höjd ca 80, 89x50 cm
Nyckel finns
886287
2021-03-08