Sengustaviansk byrå

Sengustaviansk byrå
Sengustaviansk byrå
Sengustaviansk byrå
Sengustaviansk byrå
Sengustaviansk byrå
Sengustaviansk byrå
Sengustaviansk byrå
Sengustaviansk byrå

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BYRÅ, 1700-talets senare del, sengustaviansk, sannolikt Carl Diedric Fick (Stockholm, 1776-1806), fanerad i mahogny, beslag och listverk i mässing, sidostycken och ben med förgyllda kanneleringar, skiva i kalksten, höjd ca 80, 89x50 cm

Nyckel finns

886287

2021-03-08