Sengustaviansk byrå
Klubbat för:
70 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYRÅ, 1700-talets senare del, sengustaviansk, Stockholm, fanerad i mahogny, beslag och listverk i mässing, avfasade hörn med förgyllda kanneleringar, skiva i marmor, höjd ca 83, 65x44 cm
Nyckel finns
Slitage, renoverad, lösa lister och beslag medföljer
886291
2021-03-08