Tillbaka till katalog
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Klubbat för:
39 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Beskrivning
TAKLAMPA, möjligen Carl-Axel Acking för Bröderna Malmströms Metallvarufabrik, Malmö, ca 1940/50-tal, stomme i mässing, 4 ljusarmar med vridbara perforerade skärmar, höjd ink. upphängning ca 80 cm, bredd 55 cm
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
886295
Datum:
2021-03-11