Tillbaka till katalog

Taklampa möjligen Carl Axel Acking

Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking
Taklampa möjligen Carl Axel Acking

Klubbat för:

39 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

Beskrivning

TAKLAMPA, möjligen Carl-Axel Acking för Bröderna Malmströms Metallvarufabrik, Malmö, ca 1940/50-tal, stomme i mässing, 4 ljusarmar med vridbara perforerade skärmar, höjd ink. upphängning ca 80 cm, bredd 55 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

886295

Datum:

2021-03-11