Edition Luxe Wittnauer Chronograph Armbandsur
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
WITTNAUER, Chronograph, armbandsur, 1930-tal, "miniature chronograph", manuellt urverk, stål, plexiglas, kronograf med minuträknare, senare läderrem ej original, serie nr. 114445, diam ca 26 mm
Mycket sällsynt modell. Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
886296
2021-03-28