Edition Luxe Wittnauer Chronograph Armbandsur

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

WITTNAUER, Chronograph, armbandsur, 1930-tal, "miniature chronograph", manuellt urverk, stål, plexiglas, kronograf med minuträknare, senare läderrem ej original, serie nr. 114445, diam ca 26 mm

Mycket sällsynt modell. Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

886296

2021-03-28