Bertil Vallien skulpturer

Bertil Vallien skulpturer
Bertil Vallien skulpturer
Bertil Vallien skulpturer
Bertil Vallien skulpturer
Bertil Vallien skulpturer
Bertil Vallien skulpturer
Bertil Vallien skulpturer
Bertil Vallien skulpturer
Bertil Vallien skulpturer
Bertil Vallien skulpturer
Bertil Vallien skulpturer
Bertil Vallien skulpturer

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BERTIL VALLIEN (född 1938), skulpturer, 3 st, i form av båtar, varav en halvbåt, polykromt glas, dekor av innesluten figur, Kosta Boda, signerade Kosta Boda B Vallien, numrerade, längd ca 13,5-17,5 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

Kantnagg, repor

886365

2021-03-13