Bertil Vallien skulpturer
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL VALLIEN (född 1938), skulpturer, 3 st, i form av båtar, varav en halvbåt, polykromt glas, dekor av innesluten figur, Kosta Boda, signerade Kosta Boda B Vallien, numrerade, längd ca 13,5-17,5 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
Kantnagg, repor
886365
2021-03-13