Anne Nilsson Clown

Anne Nilsson Clown
Anne Nilsson Clown
Anne Nilsson Clown
Anne Nilsson Clown
Anne Nilsson Clown
Anne Nilsson Clown
Anne Nilsson Clown
Anne Nilsson Clown

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 800 SEK

ANNE NILSSON (född 1953), "Clown", 6 st snapsglas, Orrefors, 1980-tal, polykromt bemålade, monogramsignerade AN, samt målarsignatur, etikettmärkta, höjd ca 19 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

Smärre slitage och dekorskador

886461

2021-03-13