Anne Nilsson Clown
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 800 SEK
ANNE NILSSON (född 1953), "Clown", 6 st snapsglas, Orrefors, 1980-tal, polykromt bemålade, monogramsignerade AN, samt målarsignatur, etikettmärkta, höjd ca 19 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
Smärre slitage och dekorskador
886461
2021-03-13