Göran Wärff vaser
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GÖRAN WÄRFF (född 1933), "Seaside", vaser, 2 st, Kosta Boda, glas med underfång i blå toner samt luftbubblor, etikettmärkta, signerade Kosta Boda G Wärff samt modellnummer, höjd ca 13-23 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
Obetydligt slitage, gåvogravyr undertill
886546
2021-03-13