Göran Wärff vaser

Göran Wärff  vaser
Göran Wärff  vaser
Göran Wärff  vaser
Göran Wärff  vaser
Göran Wärff  vaser
Göran Wärff  vaser
Göran Wärff  vaser
Göran Wärff  vaser
Göran Wärff  vaser
Göran Wärff  vaser

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GÖRAN WÄRFF (född 1933), "Seaside", vaser, 2 st, Kosta Boda, glas med underfång i blå toner samt luftbubblor, etikettmärkta, signerade Kosta Boda G Wärff samt modellnummer, höjd ca 13-23 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

Obetydligt slitage, gåvogravyr undertill

886546

2021-03-13