Ljuskrona 1800-tal
2021-03-09
886635
| Klubbat belopp | 9 400 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, förgylld mässingsstomme, 8 ljusarmar, behängd med olikformade prismor, elektrifierad, höjd 90, diameter 70 cm
Omarbetad, renoverad