Skål samt vas

Skål samt vas
Skål samt vas
Skål samt vas
Skål samt vas
Skål samt vas
Skål samt vas
Skål samt vas
Skål samt vas
Skål samt vas
Skål samt vas

Klubbat för:

1 500 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SKÅL, VAS, 2 dlr., glas, Carlos R Pebaque (född 1950), Gullaskruf, etikettmärkt, signerad undertill, samt Anne Nilsson (född 1953), Orrefors, etikettmärkt, signerad undertill, höjd ca 9,5-14,5 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

Zustandsbeschreibung

Obetydligt slitage

886653

2021-03-13