Skulptur samt vas

Skulptur samt vas
Skulptur samt vas
Skulptur samt vas
Skulptur samt vas
Skulptur samt vas
Skulptur samt vas
Skulptur samt vas
Skulptur samt vas
Skulptur samt vas
Skulptur samt vas
Skulptur samt vas
Skulptur samt vas

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKULPTUR, VAS, 2 dlr., glas, Kosta Boda, Kjell Engman (född 1946), etikettmärkt, signerad undertill, samt Bertil Vallien (född 1938), "Metropolis", etikettmärkt, signerad undertill, höjd ca 16-23 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

Slitage, spricka, kantskada

886669

2021-03-13