Tapio Wirkkala vas samt Lena Bergström flaskproppa

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS SAMT FLASKPROPPAR, 3 dlr., glas, Tapio Wirkkala (1915-1985), Iittala, etikettmärkt, signerad, höjd ca 20 cm, samt Lena Bergström (född 1961), "Tokyo", 2 st, Orrefors, i originalemballage

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

Vas med slitage på fotring

886712

2021-03-13