Hänge/medaljong guld emalj diamanter
Klubbat för:
6 200 SEK
Arviointi
4 000 SEK
Kuvaus
HÄNGE/MEDALJONG, delvis 18 k guld, öppningsbar mittdel med dekor av koboltblå emalj samt 9 rosenslipade diamanter, 1800-talets andra hälft, höjd inkl. ögla 5,5 cm, total vikt inkl. inredning ca 29 g
Kuntoraportti
Omarbetat, tennlödningar, emaljskador, stenar med hack, bristningar
887257
Päivämäärä:
2021-03-09