Hänge/medaljong guld emalj diamanter

Klubbat för:

6 200 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

HÄNGE/MEDALJONG, delvis 18 k guld, öppningsbar mittdel med dekor av koboltblå emalj samt 9 rosenslipade diamanter, 1800-talets andra hälft, höjd inkl. ögla 5,5 cm, total vikt inkl. inredning ca 29 g

Kuntoraportti

Omarbetat, tennlödningar, emaljskador, stenar med hack, bristningar

887257

Päivämäärä:

2021-03-09