Eli keller vas med tre fat

Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat

Klubbat för:

2 600 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

ELI KELLER, vas med 3 st fat, unika, samtida, porslin, grönblå nickeloxid med kobolt inslag, kristallglasyr, tillverkade i egen verkstad i Saltsjö-Boo, signerade Eli undertill, vasens höjd ca 12 cm, diameter ca 16 cm, fatens diameter ca 12, 13 samt 16 cm

Kuntoraportti

Obetydligt slitage

887289

Päivämäärä:

2021-03-16