Eli Keller keramik i krypglasyr
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ELI KELLER, vas samt 2st fat, keramik, stengods, tillverkade i egen verkstad i Saltsjö-Boo, blå engobe med vit krypglasyr, signerade ELI i botten, vas höjd ca 15 cm, fatens diameter 19 samt 17 cm
Obetydligt slitage
887345
2021-03-21